140 000 CZK
| 5 600 EUR
Lot 44
SEKRETÁŘ Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU
167 x 79,5 x 44 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
280 000 CZK
| 11 200 EUR
| 11 200 EUR
Ořechové, javorové, mořené hruškové, třešňové a jilmové dřevo, bílá mosaz, kost.
Výjimečný vídeňský dámský sekretář s mimořádně kvalitním zpracováním a designovou formou. Několika stupňovitý vršek, v nejvyšším stupni nástavby otevírací dvířka s prostorem. Fronton nad úložným prostorem slouží jako šuplík. Vnitřek sekretáře je zdoben intarziemi. Šest zásuvek se dvěma mosaznými a čtyřmi kostěnými úchyty. Za párovými přihrádkami jsou tajné zásuvky. Vysouvací dórský sloup.