55 000 CZK
| 2 200 EUR
Lot 35
MADONA S DÍTĚTEM, SV. KATEŘINOU A SV. TEREZOU
50 x 39 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
55 000 CZK
| 2 200 EUR
| 2 200 EUR
Akvarel, papír.
Velice jemná akvarelová práce podle Pietra Perugina, stejnojmenné desky umístěné v Kunsthistorisches Museum ve Vídni. Perugino patřil k umělcům vrcholné renesance, je znám také jako učitel a předchůdce Raffaela Santiho a obdivován Nazarény a Pre-Rafaelisty v 19. století. V portrétech prolnul klasický formální ideál umbrijskou sladkou emotivností a harmoničností kolorytu: barvy spojuje zlatý tón, měkké přechody dotváří sfumato. Napodobitel Peruginova obrazu se snaží o co nejvěrnější zobrazení Madony s dítětem mezi světicemi se zachováním přesné kompozice, barevnosti, včetně detailů účesů i zdobení šatů.