5 000 CZK
| 200 EUR
Lot 184
KRAJINA SE STANEM
25 x 31 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
10 000 CZK
| 400 EUR
| 400 EUR
Akvarel, perokresba, papír
Sign. dole uprostřed: Valter 87
Malíř, grafik a pedagog Karel Valter miloval přírodu, jak vyplývá z jeho svěžího a osobitého akvarelu Krajina se stanem a podobně i z jeho vlastních slov: „Říkám s přírodou, čímž myslím něco víc než samotnou krajinu, neboť tím se dotýkám všech mně pochopitelných i nepochopitelných vnitřních vztahů, které jsou v přírodě ukryté, jsou hlouběji vsazené a dávají bohatší odpověď na náš život, jeho hodnotu
a jeho tajemnost. A ta má nejblíže k poetizaci veškerého dění, jemuž jsem při svých toulkách přírodou vždy podlehl.“