25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 31
KARLOVY VARY
32 x 47 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
50 000 CZK
| 2 000 EUR
| 2 000 EUR
Akvarel, perokresba, papír. Sign. vlevo dole: Janscha.
Pohled na Karlovy Vary kolem roku 1800 je zachycen krajinářem a rytcem Laurenzem Janschou. Janscha studoval na vídeňské akademii u Franze Edmunda Weirottera. Od roku 1806 pak na Vídeňské akademii sám působil jako učitel krajinářského kreslení. Tvořil převážně krajinky okolí Vídně a dalších míst rakouské monarchie. Vzácně maloval olejem a těžištěm jeho činnosti byly hlavně akvarelové veduty. Je autorem vídeňského panoramatu. Podle Janschových předloh byly často vytvářeny grafiky, mezi jejichž autory patřili třeba Karel Postl, či Johann Ziegler. Sám se též občas věnoval grafické tvorbě a leptu.