120 000 CZK
| 4 800 EUR
Lot 51
KAMENITÁ ŘÍČKA
41 x 32 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
120 000 CZK
| 4 800 EUR
| 4 800 EUR
Olej, karton. Sign. vlevo dole: J.Mařák.
Z odborného posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové: „Typická a velmi krásná Kamenitá říčka od Julia Mařáka je po srovnání s dalšími malířovými díly pravděpodobně z 2. pol. 70. let 19. století. Mařák v 1. pol. 70. let navštívil Tyrolské Alpy, kde vzniklo množství kreseb a studií lesní přírody. Posléze se mnohé z nich staly podkladem pro větší olejové práce. Důvěrná znalost lesních zátiší, okrajů lesa nebo horských kamenitých svahů a skalnatých strání, potoků a říček byla po celý život Mařákovi nevysychajícím pramenem malířské inspirace. Studie namalovaná detailní sametově měkkou kresbou štětcem v delikátně sladěném hnědo-žluto-zeleném koloritu, je toho zdařilým dokladem.“