65 000 CZK
| 2 600 EUR
Lot 102
EVA
127 x 107 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
65 000 CZK
| 2 600 EUR
| 2 600 EUR
Olej, plátno. Sign. vpravo dole: F. X. Böhm.
Obraz Evy s jablkem stojící před Stromem poznání dobra a zla je stylově možné přiřadit k novoklasicistním projevům v českém meziválečném malířství. Jeho autor, F. X. Böhm po studiích na pražské AVU u prof. J. Loukoty, V. Bukovace a J. Preislera, působil jako učitel kreslení v Praze, Šumperku a Třeboni.