50 000 CZK
| 2 000 EUR
Lot 86
DÍVKA S MOTÝLEM
54,5 x 61 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
130 000 CZK
| 5 200 EUR
| 5 200 EUR
Olej, plátno. Sign. vlevo nahoře: MATSCH.
Dívka s motýlem v červených šatech je působivým portrétem vídeňského malíře a sochaře období secese. Celým jménem Franz Josef Karl Edler von Matsch, studoval na
Uměleckoprůmyslové škole a založil spolu s Gustavem a Ernstem Klimtem pracovní skupinu Maler-Company. Mimo nástěnné obrazy maloval také fresky či navrhoval architekturu, jeho dílem je např. opona v divadle v Karlových Varech.