15 000 CZK
| 600 EUR
Lot 183
AIGINA
29,5 x 35 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
28 000 CZK
| 1 120 EUR
| 1 120 EUR
Olej, sololit
Sign. dole uprostřed: Valter 1982 zezadu AIGINA/ Řecko
Ačkoliv je Karel Valter umělecky spojen především z krajinou Jižních Čech, můžeme na výjimečném záběru mořského pobřeží z okolí řecké Aiginy sledovat i jeho krásné koloristické pojetí jižní krajiny. Český malíř a grafik v rané malířské tvorbě zachycoval podobu krajiny ve fauvisticko - expresivní barevnosti, od 60. let usiloval o postižení její vnitřní podstaty pomocí barevných struktur. Paralelně se věnoval grafice. V roce 1992 výstava v Linci a v Paříži.