95 000 CZK
| 3 800 EUR
Lot 174
ZVĚDAVÁ
135 x 110,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
95 000 CZK
| 3 800 EUR
| 3 800 EUR
Obvykle je autorovo dílo charakterizováno jako figurativní. Podoba a způsob zobrazování postavy však prošlo v Načeradského pojetí zásadními proměnami. V osmdesátých až devadesátých letech jsou lidské, převážně ženské figury, redukovány až do geometrického tvaru. Nabízený obraz "Zvědavá" připomíná spojitost s lidskou figurou zdánlivě jen svým názvem, vývojovou linii a kontext tvorby však neporušuje. Typická je i omezená barevnost, ohraničená v plochách. Pochází ze sbírky sochaře Vladimíra Preclíka. Akryl na plátně, signováno a datováno vpravo dole Načeradský 81. Na blint rámu název a datace.