300 000 CZK
| 12 000 EUR
Lot 106
VZPOMÍNKA NA MOŘE
65 x 96 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
300 000 CZK
| 12 000 EUR
| 12 000 EUR
V kontextu Blažíčkova díla se jedná o výjimečný námět. Přímořské krajiny a pohledy na moře jsou ojedinělé a na uměleckém trhu se vyskytují sporadicky. Rukopis je pro danou dobu charakteristický, vyznačující se expresivním a dynamickým vedením štětce, typické zůstává i jasné světlo. Publikováno v právě vycházejícím soupisu autorova díla pod číslem 171, který sestavila malířova vnučka PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová. Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole O. Blažíček 18.