50 000 CZK
| 2 000 EUR
Lot 177
POZNAMENANÁ HLAVA
60 x 50 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
120 000 CZK
| 4 800 EUR
| 4 800 EUR
Jedním z hlavních témat, kterému Šimotová ve svém díle věnovala zásadní pozornost byl člověk, jeho fyzično vnímané prizmatem vnitřního světa. Zachycovala figuru nebo části lidského těla jako nástroj, jako jazyk, kterým vypráví příběh duše. Nabízená kresba je subtilní ukázkou autorčina hlubokého filozofického a religiozního pohledu, jež vykazuje podobnost s cyklem "Poznamenaná hlava" z roku 1988. Dílo pochází ze sbírky sochaře Vladimíra Preclíka, autorčina generačního souputníka. Kresba na ručním papíře, signováno a datováno dole uprostřed Adriena Šimotová 89.