75 000 CZK
| 3 000 EUR
Trampota je považován za jednoho z nejdůležitějších autorů moderní české krajinomalby. Studoval u profesorů Emanuela Dítěte, Jana Preislera, Otakara Nejedlého a Vincence Beneše. Ve dvacátých letech soustředí svůj zájem převážně na krajinu, a to na krajinu Orlických hor. Krajina z Pěčína, kam se na jaře 1923 na trvalo i s rodinou přestěhoval, mu byla častým tématem. V nabízené krajině je patrný vliv expresionismu, který jej ostatně zajímal už před válkou, jen barvy jsou zde méně výrazné. Olej na kartonu, signováno a datováno dole uprostřed Jan Trampota 1923. Vzadu výstavní razítka Mánes 1925.