60 000 CZK
| 2 400 EUR
Lot 48
PODOBIZNA KARDINÁLA BEDŘICHA KNÍŽETE SCHWARZENBERGA
48 x 32 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
60 000 CZK
| 2 400 EUR
| 2 400 EUR
Ženíšek, příslušník generace Národního divadla, byl vyhledávaným a uznávaným portrétistou. Drobná olejová studie byla zřejmě přípravnou malbou k rozměrnému plátnu z roku 1886, které je dnes ve sbírkách Pražského Arcibiskupství. Rukopis je poněkud skicovitý, barevnost méně živá, precizně jsou ale propracovány draperie. Viz. Naděžda Blažíčková-Horová: František Ženíšek, Praha, NG, 2005, str. 120, obr. 165. Vystaveno na výstavě Jednoty výtvarných umělců v roce 1937. Olej na kartonu. Nesignováno. Vzadu přípis a výstavní razítko. Odborný posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová.