95 000 CZK
| 3 800 EUR
Lot 22
KRAJINA S FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ
23 x 33,8 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
110 000 CZK
| 4 400 EUR
| 4 400 EUR
Kabinetní olejomalbu, kterou doktorka Seifertová považuje za sběratelsky zajímavou, řadí do tvorby významného vlámského malíře Jana Franse van Bredaela, jenž navazoval na krajinářské kompozice Brueghelů. Pro jeho autorství hovoří jak celkové rozvržení do jasně oddělených horizontálních plánů, tak začlenění figurální stafáže, která vytváří živý děj. Charakteristická je pro van Bredaela rovněž minuciózní malba a jasné světlo, prostupující celou scenérii. Odborný posudek PhDr. Hana Seifertová.
Olej na dřevě, neznačeno.