45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 74
CESTA V TRÁVĚ
22,5 x 29 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
45 000 CZK
| 1 800 EUR
| 1 800 EUR
Rozměrově nevelké zátiší zobrazuje výřez letní louky s vyšlapanou cestičkou, směřující k tmavšímu háji. Autorka v něm bravurním způsobem zachytila pohyb trávy, sytou barevnost, světlo i hravé stíny. Expresivně rozvolněný malířský rukopis dovoluje klást dílo do doby kolem přelomu 19. a 20. století a je dokladem nesporného výtvarného, obzvláště krajinářského talentu Zdenky Braunerové. Odborný posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová. Olej na plátně, nesignováno.