12 000 CZK
| 500 EUR
Lot 198
VÁZA
80. léta 20. století
sklo
29 cm (v)
sign.: 6999 VACHTOVÁ
Vyvolávací cena
Dana Vachtová absolvovala v roce 1963 VŠUP v Praze v ateliéru prof. Kaplického. Její tvorba je značně experimentální, v 80. letech 20. století se proslavila avantgardními realizacemi na pomezí konceptuálního a landartového umění. Výrazově nejsilnější je její tvorba z 90. let, kdy se tematicky obrací k biblickým a existenciálním námětům. Objekty provádí buď technikou tavené plastiky, nebo technikou lití na ztracený vosk, která jí umožňuje pracovat s drobným detailem a jemnou modelací. Nabízená váza z tmavě zeleného skla s jemnou modelací je ukázkou autorčiny tvorby užitného umění.