22 000 CZK
| 917 EUR
Lot 187
DVĚ DESIGNOVÁ KŘESLA
60. léta 20. století
buk, čaloun
88 x 57 x 72 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dvě designová křesla od návrháře Jana Vaňka, významného českého výrobce nábytku, architekta a spoluzakladatele Spojených uměleckoprůmyslových závodů. Pracoval s významnými architekty své doby, jako jsou například Jan Kotěra nebo Josef Gočár, mimo jiné se podílel na vybavení vily Tugendhat. Jeho nábytek vyniká čistými a nadčasovými liniemi. Model nabízeného křesla navrhl na sklonku své kariéry, kolem období Expa 1958 a řadí se do Bruselského stylu. Kompletně restaurováno.