Lot 56
PŘÍSTAV V MARSEILLE
Kolem 1906
olej, plátno
60 x 80 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Feigl
| 3 750 EUR
Bedřich Feigl se narodil do vzdělané rodiny pražského advokáta JUDr. Josefa Feigla a zatímco Bedřich se vydal cestou malíře, jeho bratři se věnovali poezii a galerijní činnosti. Bedřich Feigl se s dalšími mladými malíři scházel v kavárně Union a společně se pokoušeli najít nové výtvarné východisko, které by se věnovalo zkoumání tvaru a barvy. Stal se tak spoluzakladatelem Osmy. V roce 1906 podnikl Bedřich Feigl spolu s Emilem Fillou a Antonínem Procházkou cestu po Evropě a navštívil například Drážďany, Berlín, Amsterdam, Paříž, Marseille, Řím, Neapol a Florencii. Předložená práce Přístav v Marseille je jednou ztypických ukázek záznamů z cest, kterých vytvořil Bedřich Feigl v Marseille hned několik.