60 000 CZK
| 2 500 EUR
Lot 202
POSLEDNÍ NÁVŠTĚVA
1982
email, olej, sololit
80 x 61 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: Hořánek 82
Vyvolávací cena
Charakteristická ukázka vyzrálé polohy tvorby ještě stále nedoceněného českého grafika a výtvarníka Jaroslava Hořánka. Malba se blíží mytolgickému tématickému okruhu "Přízraků", kde Jaroslav Hořánek rozvíjí přírodní motivy zejména v médiu grafiky. V díle Poslední návštěva se však jedná o postavu Catriny, uctívané jako symbol svátku Día de Muertos (Dne mrtvých). Jedná se o metaforu setkání mrtvých a živých u prostřené hostiny. Verso autorský štítek.
Vystavováno: Propojený svět - Jaroslav Hořánek. Galerie ART Concept, 25.1. - 4.3.2022