15 000 CZK
| 625 EUR
Lot 218
POHANSKÉ ROHY
1992
lept, papír
Ve výřezu 47,5 x 35,5 cm (v x š)
sign. vlevo dole: A Brunovský 1992
Vyvolávací cena
Albín Brunovský rozvíjel myšlenky a poetiku fantazijního realismu spolu s určitou dávkou nadsázky, kterými své práce ozvláštňoval. Fantazijní svět se mísil s reálnými prvky a figurami, nacházíme v nich i trochu meditativní linku či filozofické myšlenky. Ženské akty se mísí s krajinou a vystupují z ní jako nositelky dramatického momentu, poselství či výzvy. Femme fatale v podobě nymfy, Pandory, Evy či jiné výrazné ženské figury dramatizuje a akceleruje děj v mystické krajině imaginace. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.