Lot 219
POHANSKÁ
1992
lept, papír
47,5 x 35,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Brunovský 1992
| 625 EUR
Albín Brunovský byl představitelem fantazijního realismu. Zprvu u něj pozorujeme surrealistické tendence, naopak později se rozvíjí pohled na člověka ve vztahu ke společnosti a sobě samému. Brunovský miloval přírodu a les či zahrada se před jeho očima měnila na cizokrajné surrealisticky laděné kompozice. Detaily přírody, které si fotografoval, často využíval při práci, neboť dokonalost, kterou vytvářela příroda, obdivoval a respektoval a propojoval ji mistrně s vlastní imaginací, mnohdy se nechal i vést hudbou. Autorsky značeno "Bon à tirer" - schváleno pro tisk dalších exemplářů, list pochází z rodiny tiskaře. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.