28 000 CZK
| 1 167 EUR
Lot 64
NYMFA
10. léta 20. století
carrarský mramor
57 cm (v)
sign.: PROF. / C PITTALUGA
Vyvolávací cena
Mramorová skulptura od významného italského umělce Carla Pittalugy, který působil na přelomu 19. a 20. století. Dvě sochy Nymf v životní velikosti signované autorem jsou ve sbírkách Národní galerii umění ve Washingtonu (inv. č. 1975.101.1 a 1975.101.2). Pittaluga byl mistrem v sochařském zpracování mramoru při zobrazení krásných mladých žen, což dokazuje i nabízený půvabný námět ženy/Nymfy přidržující se o kámen zachycené v póze sklánějící se se džbánem k jezírku s naznačenými lekníny.