26 000 CZK
| 1 083 EUR
Lot 39
LETNÍ KRAJINA
Přelom 19. a 20. století
olej, plátno
37,5 x 53,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Vács. Jansa
Vyvolávací cena
Letní krajina patří k reprezentativním ukázkám tvorby Václava Jansy, vynikajícího krajináře, který se láskyplně oddal české krajině. Václav Jansa patřil mezi české krajináře, kteří vynikali citem pro zachycení atmosféry a smyslem pro detail. Vynikal v zobrazování členitých hlubších horizontů se zajímavou barevností. Společně s Luďkem Maroldem, K. Raškem a L. Vacátkem pracoval na vytvoření panoramatu Bitvy u Lipan.