35 000 CZK
| 1 458 EUR
Lot 166
KRAJINA
1963
kombinovaná technika, plátno
45 x 50 cm (v x š)
sign. vlevo dole: Matal 63
Vyvolávací cena
Bohumír Matal patří mezi čelní představitele českého umění druhé poloviny dvacátého století. Hojně se věnoval experimentům a v 60. letech se v jeho tvorbě objevuje celek lyrické abstrakce. Lyrickým způsobem se pokouší statickému žánru dodat širší souvislosti, které by sloužily k pochopení jeho podstaty. Stálost i proměnlivost se prolínají ve stékající plastické substanci, která se vpíjí do naznačených ploch vegetace.