Lot 102
KAŽDODENNÍ NANEBEVZETÍ JANA ZRZAVÉHO
1929
tuš, akvarel, papír
40,5 x 31,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: AH29
| 1 875 EUR
Adolf Hoffmeister byl český spisovatel, publicista, dramatik, malíř, karikaturista, překladatel, diplomat, právník a cestovatel. Byl již od počátku 20. let aktivní v kulturním životě jako ilustrátor a básník, mj. se stal zakládajícím členem Devětsilu, spolupracovníkem Osvobozeného divadla a později divadla E. F. Buriana, jistou dobu (1930-32) pracoval i jako redaktor Lidových novin. Předložená karikaturní kresba vznikla pro Rozpravy Aventina V, 17.10. 1929, České podoby IV.a podobně jako jiné Hoffmeisterovy práce vyniká nadčasovostí i po sto letech od svého vzniku. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.
Publikováno: Srp, K.: Adolf Hoffmeister. Gallery, České Budějovice, 2004. s. 85