120 000 CZK
| 5 000 EUR
Lot 96
VE ŠKOLE
1930
olej, plátno
45,5 x 60,5 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: Marešová 1930
Vyvolávací cena
Život v meziválečné Evropě se stal stěžejním tématem tvorby Milady Marešové a sociální tématika jí na výstavě v Aventinské mansardě v Praze přinesla velké uznání. Pozoruhodná je zejména její snaha o věrnost a surovost námětu a lidí bez zbytečné idealizace či objektifikace. Malby v dovedné umělecké zkratce vypovídají o autentické zkušenosti a jsou svými výtvarnými východisky průkopnické - Milada Marešová bývá označována za předchůdkyni českého komiksu.