60 000 CZK
| 2 500 EUR
Lot 180
RUCE
1970
olej, plátno
100 x 120 cm (v x š)
sign. vlevo dole: PO 1970
Vyvolávací cena
Petra Oriešková patřila k malířkám nové figurace a zejména v 70. a 80. letech rozvíjela témata lidské existence, která fragmentovala do působivých surrealistických celků. Iluzivní prostor s výrazně detailním zpracováním rukou a tváří můžeme považovat téměř za rukopisný symbolický jazyk. Nahé figury v obrazech ze 70. let odráží každodenní dramata a jsou unifikovaným a idealizovaným sdělovacím prostředkem, spíše snem než reálnými postavami.