12 000 CZK
| 500 EUR
Lot 185
DESIGNOVÝ SERVÍROVACÍ VOZÍK
1952
mořený mahagon, sklo
85,5 x 77 x 47 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Ukázka nadčasového designu servírovacího vozíku, který navrhl italský designér Ico Parisi pro společnost De Baggis v roce 1952. Na svých realizacích pracoval se svou ženou Luisou ve studiu La Ruota v italském městě Como. Jeho design ztělesňuje organické tvarosloví 50. let 20. století, kam zapadá i jeho nejznámější design židle Uovo (vejce) model 813 pro firmu Cassina (1951). Pojízdná konstrukce nabízeného servírovacího vozíku z mahagonového, do tmava mořeného dřeva drží celkem čtyři odnímatelné podnosy, z nichž dva jsou dole se skleněnou deskou. Velmi dobrý stav zachování.