12 000 CZK
| 500 EUR
Lot 116
CIRKUS
1949-1950
lept, papír
ve výřezu
23 x 40 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Kamil Lhoták 49
Vyvolávací cena
Malíř, grafik a ilustrátor s nezaměnitelným rukopisem, jehož díla jsou na aukčním trhu velice žádaná. Autodidakt, který během války vytvořil stovky děl, čímž se dle vlastních slov „hledající KL“ stává malířem Kamilem Lhotákem. Fascinace civilizací a moderním světem se prolíná celou Lhotákovou tvorbou, jak k tomu i sám dodává: „Mě vždycky zajímala krajina, ve které se spojuje příroda s civilizací, umělá krajina, do které zasahuje člověk. Číslováno 3/4. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.
Publikováno: Šteffek, L.: Kamil Lhoták - grafika a práce na papíru, Kamil Lhoták ml. a dědicové, 2024. str. 154