12 000 CZK
| 500 EUR
Lot 106
ČERTOVKA
20. - 30. léta 20. století
olej, lepenka
36,5 x 50 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Jaro Procházka
Vyvolávací cena
Jaroslav "Jaro" Procházka studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole a následně soukromě navštěvoval Aloise Kalvodu. Věnoval se staropražským motivům, které zpodobňoval v duchu impresionismu, často i lehce idealizovaně, aby vynikla atmosféra uliček a zákoutí. Za malířskými zkušenostmi cestoval po Evropě a soubor obrazů evropských měst byl v roce 1931 vyznamenán Výroční cenou Akademie výtvarných umění a věd.