8 000 CZK
| 333 EUR
Lot 75
ČEPÁK STUPAVA
Počátek 20. století
glazovaná keramika
34 cm (v)
značeno: ST.
Vyvolávací cena
Velký čepák je zručnou a vzácnou ukázkou stupavské keramiky s loveckým figurálním výjevem. Pod uchem psáno G.E. 760 a značkou ST. Podstatným přínosem keramické tvorby západního Slovenska bylo obohacení habánsko-slovenské tradice o novou lidovou formu, která vznikla přetvořením slavné Holičské keramiky. Dobrý stav, praskliny na jedné straně čepáku.