15 000 CZK
| 625 EUR
Lot 204
BOTTICELLI A SIMONETTA
1978
suchá jehla, mezzotinta, papír
Ve výřezu 63 x 75 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: Anderle
Vyvolávací cena
Grafický list vznikl jako pocta houslistovi Josefu Sukovi a nese všechny typické znaky tvorby Jiřího Anderleho. Simonetta Vespucci byla urozená dáma z Janova, která se stala modelkou například pro díla Sandra Botticelliho a Piera da Cosimo. Byla všeobecně známá pro svou krásu a diskutuje se, zda nepropůjčila tvář i slavné Botticelliho Venuši. Číslováno 33/100. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.