24 000 CZK
| 960 EUR
Lot 109
ŽENA U OKNA
30. léta 20. století
Olej, plátno, sololit
38,5 x 30 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Grigorije Musatova, Sergeje Mako a desítky dalších tvůrců spojil pobyt v pražské emigraci. Sergej Mako se věnoval jak francouzským krajinám tak tématu žen - zejména portrétům a aktům, které maloval pod vlivem postimpresionismu. Žena u okna představuje tichý a intimní portrét s výrazně kontrastními barevnými tóny a atmosférou která evokuje snění nebo čekání. Vzadu dobrozdání od N. Musatové: "Tento obraz Sergeje Mako byl vystaven společně s pracemi G. Musatova, mého otce, na společné výstavě v Paříži."