35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 113
Z ONOHO SVĚTA
20. léta 20. století
Tuš, běloba, karton
Ve výřezu 29,5 x 24,5 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
41 000 CZK
| 1 640 EUR
| 1 640 EUR
Ladův originální malířský projev, v němž plně uplatnil své zkušenosti, významně obohatil výrazový rejstřík dobové české malby a kresby. Humoristicky pojaté téma nebe a pekla staví do protikladu dívku cválající na okřídleném koni k nebeské bráně a křičícího muže na praseti, kterého vítá v pekelné bráně rozesmátý čert. V pojetí karikatur byl ve své době Josef Lada jedinečný a dobovým tiskem velmi vyhledávaný. Přiložen posudek od PhDr. Pavly Pečinkové, CSc.