120 000 CZK
| 4 800 EUR
Lot 103
SLUNEČNICE
30. léta 20. století
Olej, plátno
79 x 64 cm (v x š)
Vpravo dole cyrilicí "Nikola Tanev"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
600 000 CZK
| 24 000 EUR
| 24 000 EUR
Nikola Tanev (1890–1962) byl slavný a ceněný již za svého života jako umělec krajinomalby, který si kreativně osvojil lekce impresionismu a postimpresionismu. V letech 1908 až 1912 studoval na pařížské Akademii dekorativních umění. Nikola Tanev byl jedním ze zakladatelů Native Art Society, aktivně se účastnil jejích výstav ve 20. a 30. letech 20. století.