150 000 CZK
| 6 000 EUR
Lot 172
KYTICE
1966
Olej, plátno
51 x 41 cm (v x š)
Vpravo dole "Portocarrero 66"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
370 000 CZK
| 14 800 EUR
| 14 800 EUR
Kubánský malíř René Portocarrero začal své umělecké vzdělání na akademii San Alejandro, ale brzy odešel, a proto je považován za „samouka“. Svou první výstavu uspořádal v roce 1934 v havanském lyceu, čímž zahájil dlouhou a plodnou kariéru, která v roce 1937 zahrnovala spolupráci s Marianem Rodríguezem a práci učitele malby a sochařství pro „volná studia“. Po cestách po Haiti, Evropě a Spojených státech předvedl svou první show zahraničnímu publiku v galerii Juliena Levyho v New Yorku v roce 1945. Jeho kytice překypují energií a živoucím vířením pastózních tahů, které budují plastickou vitální kompozici. Restaurováno.