8 000 CZK
| 320 EUR
Lot 178
KROCAN
1. polovina 20. století
Akvarel, papír
9 x 6,5 cm (v x š)
Vpravo dole "JT"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
16 000 CZK
| 640 EUR
| 640 EUR
Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, který zanechal nesmazatelnou stopu nejen v českém animovaném filmu, ale vytvořil i jedinečné knižní ilustrace nebo divadelní loutky. Hlavním oborem jeho umělecké činnosti byla ilustrace a jevištní výprava, nejznámější jsou např. knižní ilustrace Karafiátových "Broučků", Erbenových a Grimmových pohádek aj. Maloval krajiny, figurální obrazy i kytice a tvořil dětské hračky. Za práce pro děti byl roku 1940 poctěn cenou České Akademie Věd a Umění v Praze.