25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 50
KRAJINA S VĚTRNÝM MLÝNEM
Přelom 19. a 20. století
Akvarel, karton
Ve výřezu 23 x 33 cm (v x š)
Vlevo dole "Z. Braunerová"
Vyvolávací cena
Zdenka Braunerová se řadila k výjimečným osobnostem své doby. Významně se podílela na organizaci uměleckého života a byla patronkou umělců jakými byli Antonín Chittussi, Joža Úprka, František Bílek nebo Jan Zrzavý. Krajina s větrným mlýnem přináší pohled na vesnickou krajinu ve velmi decentní barevné paletě a svižném bravurním rukopisu. Zdenka Braunerová vynikala především jako krajinářka.