22 000 CZK
| 880 EUR
Lot 196
EVA S HADEM
1999
Olej, plátno
25,5 x 25,5 cm (v x š)
Vlevo dole "Libor Vojkůvka 1999"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
310 000 CZK
| 12 400 EUR
| 12 400 EUR
Libor Vojkůvka se řadí mezi české naivní malíře a byl znám především svými cestovatelskými zážitky a svéráznou povahou lidového baviče. Jeho humor se projevuje i v déle Eva s hadem, kde je patrná nadsázka ve zpracování onoho biblického tématu, avšak s velmi precizně vyvedenými detaily. Dílo pochází z pozůstalosti Květy Fialové a údajně se jedná i o její vlastní portrét.