Lot 47
REGULÁTOROVÉ STOLNÍ HODINY
Kolem 1840
želvovina, stříbro, zlacená gilošovaná mosaz, sklo, mahagon
41 x 28 x 12,5 cm (v x š x h)
| 14 000 EUR
| 18 800 EUR
Mimořádně kvalitně zpracované želvovinové stolní hodiny s nevídaným tvarem s technikou boulle, ze stříbra s jemnými linkami a akantovým vzorem, jsou od prestižní vídeňské hodinářské dílny Mayer & Maranzeller fungující v letech 1831-1877 ve Vídni. Měsíční chod, elegantní skleletový ciferník s minutovou ručičkou a římskými číslicemi, signováno hodinářem, s vyrytým sériovým číslem: No. 104, v obruči s gravírovanou zlacenou mosazí, štelující ručička na kyvadle. Původní skleněný šturc na mahagonovém podstavci. Již v době svého vzniku představoval tento model vrchol reprezentativního vybavení evropských šlechtických sídel. Restaurováno.