Lot 35
LODĚ NA VLNÁCH
Kolem 1850
Olej, karton
28 x 39,5 cm (v x š)
Vpravo dole "L. Riccardi"
| 1 200 EUR
| 1 200 EUR
Luigi Riccardi byl italský malíř, který vytvářel olejomalby krajiny a akvarely. Trénoval u Giuseppe Bisiho a byl ovlivněn Massimem d'Azegliem. Maloval mořské výjevy a krajiny u pobřeží. V roce 1865 začal učit na Brera - jeho práce se většinou nacházejí v Miláně, mimo jiné v galerii Galleria d'Arte Moderna a Poldi-Pezzoli Museum. Eugenio Gignous byl jedním z jeho žáků. Luigi Riccardi projevoval neobyčejný cit pro detail a průzračnost mořské vody ve slunečním svitu. Předložený obraz veristicky imituje chvíli, kdy na okamžik slunce prosvítá skrze těžké mraky. Obraz zahrnuje i pomyslnou časovou linku, která jej dělí mezi loď zápasící s vodním živlem v pravém plánu a loď ozářenou sluncem, která má již molo na dosah.