10 000 CZK
| 400 EUR
Lot 84
KNIHA NAVRŽENÁ WIENER WERKSTÄTTE
20. léta 20. století
Ruční papír, plátno, zlacená kůže
21 x 14 x 3,5 cm (v x š x h)
Značeno vzadu na předsádce: WW
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Mimořádně zajímavá a vlivná práce The Great Book-Collectors od Charlese a Mary Eltonových nabízí ucelený pohled na evropské dějiny, který vypráví o knihovnách, učení a literatuře. Čtivě napsané - samotní Eltonovi patřili mezi vášnivé čtenáře a sběratele knih. Kniha prochází historií od papyrů v Alexandrii až po sběratele počátku 19. století. Vydáno v Londýně v sérii Books about Books, sběratelská vazba navržená Wiener Werkstätte, 228 stran.