30 000 CZK
| 1 200 EUR
Lot 55
IKONA - KAZAŇSKÁ MADONA S JEŽÍŠKEM
1890
Olej na dřevě, stříbro, cloisonné
23 x 18,5 cm (v x š), 750 g
Vyvolávací cena
Dosažená cena
39 000 CZK
| 1 560 EUR
| 1 560 EUR
Madona z Kazaně, ochránkyně města, patří mezi klasické pravoslavné motivy. Podle legendy byla podobná ikona získaná z Konstantinopole ve 13. století dlouho ztracena a zázračně se objevila o 140 let později. V Moskvě i Petrohradu jsou této madoně zasvěceny velmi významné katedrály. Marie s Ježíškem jsou namalováni realisticky v teplých barvách, stříbrná montáž nese stopy pozlacení, bordura s repoussé listovitými vzory, nápisy ve smaltu, svatozář a rohové panely provedeny technikou cloisonné. Punc výrobce "IF" a 84 zolotniků.