Lot 76
GALLÉ VÁZA
Kolem 1900
Skleněná kamej
39 cm (v)
V dolní polovině "Gallé"
| 1 120 EUR
Emile Gallé (1846-1904), narozený v Nancy ve Francii, je mnohými považován za předního skláře konce 19. a začátku 20. století. Kusy produkované jeho stejnojmennou společností byly známé svými krásnými tvary, bohatými barevnými paletami a secesí inspirovanou výzdobou, často představující populární motivy vztahující se k přírodě, botanice a hmyzu. Techniky, které Gallé propagoval, umožnily jeho společnosti vytvořit nejmodernější sklo na trhu. Trh skla Gallé je mezinárodní a konzistentní a přitahuje sběratele z celého světa. Váza v mléčných pastelových tónech je přejímaná zeleným sklem a má odleptávaný dekor přísavníku, signováno v dolní polovině v kameji.