45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 164
FIGURÁLNÍ MOTIV (DVOJICE)
70. léta 20. století
Olej, plátno
97 x 68 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
48 000 CZK
| 1 920 EUR
| 1 920 EUR
Alva Hajn patří ke ztracené generaci umělců, která měla v šedesátých letech jen krátký okamžik na prokázání svých malířských kvalit. Dva principy jsou v jeho malbách snadno k rozeznání - princip estetický a ornamentální a druhý značně dramatický a destruktivní. Dravé a organické struktury se střídají s kaligrafickými tahy. Figurální motivy 60. a 70. let jsou ztělesněním tohoto vnitřního boje a dramatu a podle některých odborníků patří díla z tohoto období mezi autorova nejlepší. Působivé jsou především kombinací zjednodušujících znaků a silně expresivními až organickými strukturami.