130 000 CZK
| 5 200 EUR
Lot 38
EMPÍROVÝ KONZOLOVÝ STŮL
Kolem 1810
mahagon, ořech, javor, zlacený bronz
85 x 95 x 42 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
270 000 CZK
| 10 800 EUR
| 10 800 EUR
Unikátní empírový konzolový stůl svou prvotřídní kvalitou zpracování odpovídá významné vídeňské dílně Josepha Ulricha Danhausera. Již v době svého vzniku představoval tento model vrchol reprezentativního vybavení evropských šlechtických sídel. Okřídlené černo-zlaté karyatidy s delfíními ploutvemi drží centrální šuplík s elegantním v ohni zlaceným bronzovým kováním. Na podstavě hvězdicová půlkruhová intarzie se odráží v přilehlém zrcadle. Nadčasový design mimo jiné představují jednoduché i zdobené zlaté linky. K dispozici jsou fotografie stavu před restaurováním. Restaurováno.