Lot 52
ZÁVĚSNÉ REGULÁTOROVÉ HODINY
1. čtvrtina 19. století
Mahagon, sklo
162 x 36 x 15 cm (v x š x h)
| 12 800 EUR
Závěsné regulátorové hodiny pocházejí z provenience významné české šlechty. Elegantní mahagonové hodinové skříni ve stylu biedermeieru dominuje hodinový stroj s jedním kolem a kotvovým krokem, s postříbřeným ciferníkem s římskými číslicemi a bronzovou v ohni zlacenou zdobenou linkou a ocelovými ručičkami. Dva granáty jsou usazeny ve vodítku, tři kyvadlové tyče ze skla jsou vyplněny rtutí zavěšené na závěsu s pružením, trvání 1 den. Značeno uprostřed štítku J. Hejnal, hodinář a klenotník, který prováděl opravu orloje na pražském chrámu sv. Víta či zvonkohry pražské Lorety. Takřka identický hodinový stroj s monogramem „Q“ je dohledatelný v literatuře viz (Viennese Timepieces, Frederick Kaltenböck, 1993).
Lot 1 ROSEUM MEMORIALE DIVINORUM ELOQUIORUM
Vyvolávací cena48 000 CZK | 1 920 EUR
Dosažená cena
1 000 CZK | 40 EUR
Vyvolávací cena90 000 CZK | 3 600 EUR
Vyvolávací cena24 000 CZK | 960 EUR
Dosažená cena
24 000 CZK | 960 EUR
Vyvolávací cena160 000 CZK | 6 400 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
Lot 5 Voyage pittoresque a Napels et en Sicile
Vyvolávací cena140 000 CZK | 5 600 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 600 EUR
Vyvolávací cena35 000 CZK | 1 400 EUR
Dosažená cena
38 000 CZK | 1 520 EUR
Lot 7 DAS MENSCHENGESCHLECHT UND THIERWELT
Vyvolávací cena28 000 CZK | 1 120 EUR
Dosažená cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
Lot 8 KRISTUS NA KŘÍŽI SE TŘEMI ANDĚLY
Vyvolávací cena8 000 CZK | 320 EUR
Dosažená cena
27 000 CZK | 1 080 EUR
Lot 9 TŘI LISTY Z CYKLU DVANÁCTI VYOBRAZENÍ VELKÉ PAŠIJE
Dosažená cena
31 000 CZK | 1 240 EUR
Lot 10 SKUPINA SEDMI KONÍ
Vyvolávací cena12 000 CZK | 480 EUR
Dosažená cena
27 000 CZK | 1 080 EUR
Lot 11 SPÍCÍ ČELEDÍN A ČARODĚJNICE
Dosažená cena
23 000 CZK | 920 EUR
Lot 12 PSÝCHÉ A ERÓS (KUPIDO) S DCEROU HÉDONÉ
Vyvolávací cena4 000 CZK | 160 EUR
Dosažená cena
8 000 CZK | 320 EUR