40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 160
PORTRÉT UTRILLO
1944
Olej, karton
14 x 14 cm (v x š)
Signováno vpravo dole "Lucie Valore"
Vyvolávací cena
Lucie Valore Utrillo patřila k malířům, kteří malbu sice formálně nevystudovali, ale měli možnost se s uměním a umělci setkávat celý život. V lehce naivní podobence svého manžela Maurice jej vyobrazuje typicky s cigaretou v ústech a za ním můžeme identifikovat baziliku Sacré-Coeur a Moulin de la Galette v pařížské čtvrti Montmartre. Vzadu je přípis od Maurice Utrilla: „Můj potrtét od mojí ženy Lucie Utrillo.”