45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 122
NÁVRH NA PLAKÁT VÝSTAVY JOSEFA MÁNESE
Kolem 1919 - 20
Kombinovaná technika, tuš, akvarel, papír
94 x 61 cm (v x š)
Sign. vpravo dole "M Švabinský"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
70 000 CZK
| 2 800 EUR
| 2 800 EUR
Autor plakátu Max Švabinský byl oslavován jako neobyčejně talentovaný kreslíř a grafik. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes, spoluzakladatelem Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Jeho jemný a jistý rukopis dal vzniknout návrhu pro jubilejní Mánesovu výstavu v Obecním domě 1920.