10 000 CZK
| 400 EUR
Lot 128
LEŽÍCÍ DÍVKA S KNIHOU
1924
Olej, dřevo
21,5 x 26,5 cm (v x š)
Sign. vpravo dole "Multrus Jos. 24"
Vyvolávací cena
Figurální kompozice je pro Multrusovu tvorbu esenciální. Autor našel inspiraci v námětech z dělnického prostředí i v zobrazování urbánní krajiny města Prahy. Na obraze spatřujeme výjev z tmavého pokoje ve střídmých barvách. Motivem je čtenářka oděná do červené a ležící na modré přikrývce. Tento námět u autora nevidíme poprvé.